Altinbeşik Mağarasi`nda yol problemi sona erdi. - antalyamiz.com

Altinbeşik Mağarasi`nda yol problemi sona erdi.

Antalya'nın İbradı ilçesi Ürünlü Köyü'nde bulunan Altınbeşik Mağarası'nda uzun yıllardır süregelen yol problemi nihayet çözüldü. İbradı ve Ürünlü halkının ısrarlı taleplerine rağmen açılmayan mağara yolu, Antalya Valisi Ertuğrul Dokuzoğlu ve İl Özel İdaresi'nin girişimleriyle hizmete açıldı. Altınbeşik Mağarası yolunun açılışı, 31 Ağustos tarihinde gerçekleştirilecek olan geleneksel İbradı Üzüm Festivali'nde yapılacak.

İbradı Belediye Başkanı Muharrem Kaya, Altınbeşik Mağarası'nın dünyada ikinci, Türkiye'de ise en büyük yeraltı insuyu mağarası olduğunu belirterek, "Yıllardır bu mağaraya gitmek için zorlu yollardan geçiyorduk. Vali Ertuğrul Dokuzoğlu ve İl Özel İdaresi'nin girişimleriyle sonunda yolumuz açıldı. İlçemize gelen turistlerin yeni yoldan mağarayı gezmesi çok önemli. Bu yol sayesinde turistler rahatlıkla mağarayı ziyaret edip, diğer turistlere tavsiyelerde bulunacaklar. Yol açılışını görkemli bir törenle yapmak istiyoruz. Bunun için 31 Ağustos tarihinde yapacağımız Üzüm Festivali'ni uygun bulduk," şeklinde konuştu.

Festival ve yol açılışına tüm turizmcileri de davet eden Başkan Muharrem Kaya, Altınbeşik Mağarası'nın hem ilçeleri hem de Türkiye turizmi için önemli olduğunu belirterek, turizmcilerin bu bölgenin tanıtımına önem vermesini istedi.

26 Ağustos 2002 | İbradı | 3472 kez okundu | 0 kez tavsiye edildi | Kaynak: Bilinmiyor
Yorum Ekle
Benzer Haberler
antalyamiz.com -
Altınbeşik Düdeni : Yeraltı Dünyasında Saklı Bir Mağara Gölü
devamı
antalyamiz.com -
Ormana Evleri : Gizli Kalmış Tarih
devamı