Gazipaşa, Türkiye'nin Yeni Dalış Merkezi Olma Yolunda - antalyamiz.com

Gazipaşa, Türkiye'nin Yeni Dalış Merkezi Olma Yolunda

Gazipaşa'nın Türkiye'nin yeni dalış merkezi olması amacıyla çalışmalar başlatıldı. Gazipaşa Belediye Başkanı Cemburak Özgenç, yaptığı açıklamada, ilçenin deniz altı güzelliklerini ortaya çıkarmak ve Türkiye'nin yeni dalış merkezi olmasını sağlamak amacıyla Su ve Doğa Sporları Kulübü Başkanı Mustafa Akkoca ile kulübün üyesi Ali Gülşen'den oluşan heyetin, keşif çalışması başlattığını bildirdi.

Amaçlarının hem ilçenin deniz altı güzelliklerini ortaya çıkarmak hem de bölgeyi Türkiye ve dünyanın yeni dalış merkezi haline getirmek olduğunu ifade eden Özgenç, şunları söyledi:
"Deniz altı güzelliklerimizi keşfediyor ve buraların haritalarını çıkarıyoruz. İlk çalışmamızı deniz fenerinin bulunduğu bölgede başlattık. İkinci inceleme gezimiz bir başka yere olacak. Gazipaşa kıyılarında, özellikle koru denizi doğal havuzların hemen ilerisinde muhteşem mağaralar var. Bu güzellikleri tüm dalış meraklıları görsün istiyoruz. Tüm dünya ile paylaşmak istiyoruz."

Gazipaşa Su ve Doğa Sporları Kulübü Başkanı Mustafa Akkoca da, çok yerde dalış yaptığını ve Gazipaşa'daki mağaralar kadar güzelini görmediğini belirtti. Kulüp olarak dalış meraklılarına her türlü yardım ve destek vermeye hazır olduklarını vurguladı.

05 Eylül 2008 | Gazipaşa | 6593 kez okundu | 0 kez tavsiye edildi | Kaynak: aa
Yorum Ekle
Benzer Haberler
antalyamiz.com -
2 bin 300 Yıllık Pegasos Heykelciği Bulundu
devamı
antalyamiz.com -
Gazipaşa`da 2. Yayla Şenliği Yapıldı
devamı