Kurşunlu Şelalesi - antalyamiz.com

Kurşunlu Şelalesi

Kurşunlu Şelalesi'ne ulaşmak için, Antalya'dan Aksu kasabası yönüne gitmek gerekmektedir. Antalya Havaalanı'ndan 3 km sonra sola saparak, 8 km'lik asfalt yolu takip edebilirsiniz. Bu yol, bahçeler ve tarlalar arasından geçerek sizi yaklaşık on-onbeş dakika içinde Kurşunlu Şelalesi'ne ulaştırır.

Kurşunlu Şelalesi, Antalya bölgesindeki diğer büyük ve etkileyici şelaleler kadar büyük olmasa da, çevresindeki Orman Bakanlığı tarafından düzenlenen piknik alanı ve doğa yürüyüş yolları ile dikkat çeker. Özellikle şelaleden akan suyun oluşturduğu küçük dere kenarında yer alan yaya gezinti yolu ve bitki zenginliğiyle bilinen Bitki Tüneli, ziyaretçilere görsel bir şölen sunar. Kış dışında diğer mevsimlerde burada bin bir çeşit bitki türü gözlemlenebilir.

Şelaleye, piknik alanının kuzeybatısında bulunan merdivenlerden inerek ulaşabilirsiniz. On metre kadar yükseklikten akan su, aşağıda küçük bir gölcük oluşturur. Bu küçük gölün batısında, restore edilmiş bir su değirmeni yer alır. Mevsimine göre, bu gölde tatlı su kaplumbağaları, yengeçler ve balıklar bulunur.

Kurşunlu Şelalesi'nin piknik alanı ise; gürül gürül akan çeşmeleri, piknik bankları, düzenli çöp bidonları, ızgaralı ocakları ve oyun alanları ile ziyaretçilere tam bir piknik konforu sağlar. Bu alan, doğayla iç içe bir gün geçirmek isteyenler için mükemmel bir mekandır.

02 Eylül 2007 | Aksu | 8901 kez okundu | 0 kez tavsiye edildi | Kaynak: Bilinmiyor
Yorum Ekle
Benzer Haberler
antalyamiz.com -
Perge Harabeleri ve Nefis Tiyatro Sahnesi
devamı
antalyamiz.com -
Perge'nin Önemi ve Kazı Çalışmaları
devamı
antalyamiz.com -
Kurşunlu Şelalesi Tabiat Parkı
devamı
antalyamiz.com -
Aspendos Antik Tiyatrosu
devamı
antalyamiz.com -
Kurşunlu Şelalesi
devamı